Tabak Tabak Lezzetler Lokma Yemek'te..

Düğün Yemekleri ve Kokteyl Menüsü

Düğün Yemekleri ve Kokteyl Menüsü

Sevdiğinizle hayatınızı birleştireceğiniz ve tüm çevrenizin yer aldığı bu özel günde her şeyin kusursuz olmasını isteyeceksiniz. Özellikle de yemekli bir düğün yapıyorsanız misafirlerin hem doyması hem de lezzetli yemekler yemesi oldukça önemlidir. Bu yüzden düğün yemekleri ve kokteyl menüsü tercihlerinizi misafirleriniz için en uygun olanı seçerek başlayabilirsiniz. Yemek tercihi yapmadan önce davetlilerin sayısını bilmeli ve her ihtimale karşı davetli sayısından bir miktar fazla yemek tercih ederek hazırlıklarınızı yapmalısınız. Aksi halde misafirlerinizin aç kalmasını ve yemeklerin yetmeme gibi bir durumla karşılaşmanızı eminim istemezsiniz.

Davetlerin Vazgeçilmezi Tavuklu Pilav

Davetlerde sıklıkla tercih edilen ve lezzet olarak herkesin beğenebileceği tavuklu pilav düğününüzde misafirleriniz için doğru bir tercih olabilir. Hem pratik hem ergonomik bir düğün yemeği olan tavuklu pilavı diğer çeşitleriyle de sunabilirsiniz. İsterseniz sade, isterseniz nohutlu olarak da tercih edebilirsiniz.

Kanepeler

Düğün yemekleri ve kokteyl menüsü olarak hazırlayacağınız ikramlıkların arasında kesinlikle yer alması gereken kanepeler çeşitleriyle düğününüze renk katacaktır. İsteğinize göre krepten, pankekten veya ekmeklerden oluşabilecek kanepeleri çeşitli soslar ve atıştırmalıklarla lezzetli uyumlar yakalayabilir ve misafirlerinizi tatmin edebilirsiniz.

Etli Nohut ve Pilav

Düğün yemekleri dediğimizde aklımıza ilk gelenler arasında yerini alan bir ikili olan etli nohut ve pilav hazırlanması kadar sunumu da oldukça kolaydır. Özellikle de kalabalık düğünlerin paketler halinde sunulmasıyla oldukça pratiklik katacaktır.

Tulumba

Çoğu davetlerin gözdesi olan tulumba yemekli düğünlerin de vazgeçilmezidir. Gerek tüketimi ve servis edilmesi oldukça kolay ve lezzetli olan bu tatlı Osmanlı saray mutfağında yerini alan ve davetlerimizi renklendiren bir tatlıdır.

Etli Düğün Çorbası

Düğün yemekleri ve kokteyl menüsü dediğimizde sıklıkla karşılaştığımız etli düğün çorbası yöreden yöreye farklılık gösterebilir. Adı üzerinde düğün çorbası olan bu temekte yoğurdun kesilmemesi oldukça önemlidir. Bu yüzden dikkatli hazırlanmalı ve et içerisinde et olduğu için herhangi bir kemik vs. bulunmaması gerekir. Aksi halde yerken sorun teşkil edecek ve misafirleriniz için hoş karşılanmayacaktır.

Son Eklenen Yazılar

İster kalabalık bir davet verelim isterseniz 3 – 5 kişilik davetlerimiz olsun günlük hayat rutinimizden...
Sevdiğinizle hayatınızı birleştireceğiniz ve tüm çevrenizin yer aldığı bu özel günde her şeyin kusursuz olmasını...
Erkek çocuklarının en özel anlarından biri olan ve anne babaların da bu anı daha da...
Geçmişten günümüze popülerliğini koruyan lokma bilindiği üzere Osmanlı mutfağından gelmektedir. Ülkemizde farklı yörelerde farklı şekillerde...
Ne kadar sağlıklı yaşarsak yaşayalım veya yemek kültürümüz ne kadar farklı olursa olsun koca bir...
Birbirini seven iki kişinin hayatlarını birleştirme süreçlerinde evliliğe giden yolda resmiyet kazanması için nişan törenleri...