Tabak Tabak Lezzetler Lokma Yemek'te..

İş Toplantıları İçin Pratik İkramlıklar

İş Toplantıları İçin Pratik İkramlıklar

Büyük küçük fark etmeksizin her iş yerinin iş toplantıları olmaktadır. Bu toplantıların da olmazsa olmazlarından biri olan ikramlıklar da akılları kurcalayan bir konudur. Çünkü akıllarda yapılacak iş toplantıları için pratik ikramlıklar neler olabilir sorusu dönmektedir. Buradaki pratikliğin amacı iş hayatının önemli kararların alındığı bu toplantıları renklendirip daha da kolay kılmaktır.

Tabi pratikliğinin yanı sıra tercih edilen ikramlıkların yerken ne kişiye ne de karşı tarafa herhangi bir rahatsızlık vermemesi gerekir. Aksi halde iş toplantıları verimsiz bir hal alabilir. Aşırı yağlı ve ağır yiyecekler de tercih edilmemektedir. Yoksa üretken olmanız gereken bir iş toplantısında üzerine çökecek ağırlıktan dolayı performansınızda düşüş gözlemlenecektir. Tercih edeceğimiz ikramlıkların çalışanların performansındaki etkisini öğrendikten sonra şimdi gelin hep beraber iş toplantıları için pratik ikramlıklar neler detaylarıyla inceleyelim.

Toplantıların ve Davetlerin Vazgeçilmezi Kanepeler

Davetlerin pratik ikramlıkları dediğimizde aklımızda şüphesiz ilk gelen kanepeler olacaktır. Lezzetinin uyumlu olduğu yiyecekleri tercih ederek pratik kanepeler hazırlayabilirsiniz. Bu kimi zaman bir ekmek, kimi zaman pankek kimi zaman da kreplerden oluşan lezzetli kanepeler olabilir.

Tatlı Yiyelim Tatlı Konuşalım

Toplantı masanızda tatlı ikramlıkların olması sizi her daim öne sürecektir. Pratik ikramlıklar arasında yerini alan ve tatlı olarak herkesi tatmin eden tulumba tatlısını tercih edebilirsiniz. Veya geleneksel tatlıları ele alarak çalışanlarınıza toplantılarınızda lokma ikramlarında bulunabilirsiniz. Dengeyi koruması adına da ekstra olarak tatlı ve tuzlu kurabiyeler de tercih edebilirsiniz.

Sağlıklı Atıştırmalıklar

İş toplantıları için pratik ikramlıklar dediğimizde aklımıza ilk gelenlerden biri olan sağlıklı atıştırmalıklar tercihinize göre değişkenlik gösterebilir. Bu kimi zaman bir meyve tabağı olurken kimi zaman da çiğ ve kavrulmuş kuru yemişlerden oluşan atıştırmalıklar olabilir. Tercihinizi toplantıda ikram edeceğiniz yiyeceklerin dengesine göre seçmeli lezzet ve denge uyumunu yakalamalısınız. Unutmayın ki her çeşit ve çok ikram tercih etmek doğru olduğuna gelmeyecektir. Aksi halde toplantılarınızın verimsiz geçmesi kaçınılmaz bir son olacaktır. Masalarınızda kişilere özel küçük su şişeleri bulundurmayı da ihmal etmemelisiniz.

Son Eklenen Yazılar

İster kalabalık bir davet verelim isterseniz 3 – 5 kişilik davetlerimiz olsun günlük hayat rutinimizden...
Sevdiğinizle hayatınızı birleştireceğiniz ve tüm çevrenizin yer aldığı bu özel günde her şeyin kusursuz olmasını...
Erkek çocuklarının en özel anlarından biri olan ve anne babaların da bu anı daha da...
Geçmişten günümüze popülerliğini koruyan lokma bilindiği üzere Osmanlı mutfağından gelmektedir. Ülkemizde farklı yörelerde farklı şekillerde...
Ne kadar sağlıklı yaşarsak yaşayalım veya yemek kültürümüz ne kadar farklı olursa olsun koca bir...
Birbirini seven iki kişinin hayatlarını birleştirme süreçlerinde evliliğe giden yolda resmiyet kazanması için nişan törenleri...