Tabak Tabak Lezzetler Lokma Yemek'te..

Evde Nişan Hazırlığı İçin Gerekenler

Evde Nişan Hazırlığı İçin Gerekenler

Birbirini seven iki kişinin hayatlarını birleştirme süreçlerinde evliliğe giden yolda resmiyet kazanması için nişan törenleri büyük önem taşımaktadır. Bu nişan törenini evde yakın çevresiyle paylaşmak isteyenlerin de dikkat etmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Evde nişan hazırlığı için gerekenler listesini oluşturmadan önce ailelerin de bu konuda fikirleri ve önerileri alınmalıdır. Unutmayın ki bugün sizin için çok özel bir sürecin resmi bir başlangıcı olacaktır.

Bu yüzden herhangi bir sorun oluşmaması için büyüklerin fikirlerini ve deneyimlerini göz önünde bulundurmalı ve kendi isteklerinizi de göz ardı etmemelisiniz. Birbiri için atan iki kalbin birleşmesindeki bu güzel yolculukla gereken hazırlıkları genel olarak sizler için listeledik. Şimdi gelin tüm detaylarıyla inceleyelim.

Davetiye Listesi Çıkarın

Evde nişan hazırlığı için gerekenler listesinin şüphesiz ki en önemli maddesi davetiye listesi olacaktır. Çünkü davetli listesiniz evinizin büyüklüğüne uygun değilse istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Burada en yakınlarını göz önünde bulundurmalı ve olabildiğince kalabalıktan kaçının. Tabi bu kalabalık evinizin büyüklüğüne göre değişiklik gösterecektir.

İkramlıkları Hazırlayın

Bu özel günde misafirleriniz için ikramlıklar olmazsa olmazıdır. Tabi bazı ikramlıklara ertesi günden başlanması gerekebileceği için önceden belirlemeli ve hazırlıkları nişan gününe tamamlamalısınız. Yaprak sarma, nişan pastası, tatlı – tuzlu kurabiyeler, kanepeler veya minik poğaçalar ile servisi kolay ve pratik ikramlıklar tercih edebilirsiniz.

Salon ve Nişan Masanızı Süsleyin

Salonunuzu süslemeden önce evde kalabalık edebilecek eşyaları çıkarmanız ve yer açmanız nişanınız için çok daha verimli olacaktır. Daha sonra süslemeler için isterseniz organizasyonlarla anlaşma sağlayın isterseniz de kendiniz çeşitli süslemeler ile ortamı hazırlayın. Nişan masanıza da tercihinize göre ikramlıklarınızdan koyabilir veya sadece nişan pastasına yer verebilirsiniz.

Nişan Hediyelikleri ve Diğer Detaylar

Nişan hazırlığı geniş kapsamlı bir hazırlık olduğu için detaylar atlanmamalıdır. Davetlileriniz için nişan hediyelikleri yüzükler takıldıktan sonra dağıtılacağı için hazır olmalıdır. İsterseniz dolaplarda göz önünde olabilecek magnetleri isterseniz oda parfümü isterseniz vb. birçok çeşit hediyelikleri tercih edebilirsiniz. Detaylar olarak atlanmaması gereken yüzükler için makas, kurdele, kahve servisi için ekstra kahve ve fincanlar gibi eşyaların önceden hazırlanması gerekmektedir. Aksi halde nişan töreninde istenmeyen sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz ki bu durumu eminim hiçbirimiz istemeyiz.

Son Eklenen Yazılar

İster kalabalık bir davet verelim isterseniz 3 – 5 kişilik davetlerimiz olsun günlük hayat rutinimizden...
Sevdiğinizle hayatınızı birleştireceğiniz ve tüm çevrenizin yer aldığı bu özel günde her şeyin kusursuz olmasını...
Erkek çocuklarının en özel anlarından biri olan ve anne babaların da bu anı daha da...
Geçmişten günümüze popülerliğini koruyan lokma bilindiği üzere Osmanlı mutfağından gelmektedir. Ülkemizde farklı yörelerde farklı şekillerde...
Ne kadar sağlıklı yaşarsak yaşayalım veya yemek kültürümüz ne kadar farklı olursa olsun koca bir...
Birbirini seven iki kişinin hayatlarını birleştirme süreçlerinde evliliğe giden yolda resmiyet kazanması için nişan törenleri...