Tabak Tabak Lezzetler Lokma Yemek'te..

Özel Gün ve Partilerde Ev Sahipleri Neler Yapmalı?

Özel gün ve partiler sevdiklerimizle unutulmaz anlar yaşadığımız bol kahkahalı etkinliklerdir. Böyle zamanlarda konuklarımızı memnun etmek için çok çabalarız. Özel menüler, herkesin seveceği atıştırmalıklar, keyifli müzik listeleri, çocuklar için kekler kurabiyeler… Partilerde sizlerin de en az konuklarınız kadar eğlenmeniz için ufak ipuçları derledik. Keyifli okumalar.

İkramlıkları Basit Tutun

Davetlilerinizin gıda alerjileri veya özel diyetleri olabilir. Bu nedenle ikramlıklarınızı basit tutmanız hem sizin için hem de davetlileriniz için faydalı olacaktır. Bir diğer yandan ikramlıklar hızlı ve kolay olmalıdır. Yemesi zor, fazla akışkan ve büyük porsiyonlu yiyecekler konuklarınız için zorlayıcı olabilmektedir. Partiniz birkaç saatten fazla sürecekse, herkesin midesini tok tutacak daha önemli bir şey de servis etmek isteyebilirsiniz. Dondurucuya konabilen ikramlıklardan herhangi birini önceden hazırlayarak parti gününde zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Bütçenizi Önceden Ayarlayın

Söz konusu ev sahipliği yapmak olduğunda, planlamaya başlamadan önce bir bütçe planlamak her zaman iyi bir fikirdir. Bunun nedeni, mekan, eğlence, yemek, misafir listenizin boyutu ve daha fazlası için neleri karşılayabileceğiniz konusunda daha somut bir fikre sahip olmanızdır. Bir bütçe belirledikten sonra, önceliklerinin neler olduğunu anlayabilmek için çevrenizdekilerle fikir alış verişi yapın. Süslemeler hakkında konuşmak için çok zaman harcıyorlarsa, bütçenizin daha büyük bir kısmını onun için ayırın.

Bir Tema Seçin

Etkinliğiniz için konukları heyecanlandırmanın en kolay yollarından biri, onlar için tema hazırlamaktır. Partinin ne hakkında olacağına dair bir fikriniz olsun. Bu sayede konuklarınız ne giyecekleri, ne yapacağınız ve partinin nasıl görüneceği konusunda fikir sahibi olurlar. Parti temasını davetlilerinizin çoğunun uyabileceği şekilde seçmeniz önemlidir. 

Konuklarınıza Yapacak Bir Şey Verin

Çoğu insan bir partide aktif bir rol oynamayı sever. Bu dürtüyü kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Eğlenceli yarışmalar herkes için keyifli olur. Davetlilerinize yakınlarını da getirebileceklerini söyleyin. Bu sayede herkes en eğlenceli arkadaşını getirerek keyifle zaman geçirir. 

Eksikler her zaman olacaktır. Bazı aksilikler yüzünden partinizin kötü geçmesine izin vermeyin. Yukarıda size anlattıklarımız yalnızca sevdiklerinizin daha çok eğlenebilmesi için ufak tavsiyelerdir. Özel günlerde tek önemli olan şey konuklarınız değildir. O günün sizin için de özel olduğunu lütfen unutmayın. Sevdiklerinizle beraber sınırsız eğlenceye odaklanın!

Son Eklenen Yazılar

İster kalabalık bir davet verelim isterseniz 3 – 5 kişilik davetlerimiz olsun günlük hayat rutinimizden...
Sevdiğinizle hayatınızı birleştireceğiniz ve tüm çevrenizin yer aldığı bu özel günde her şeyin kusursuz olmasını...
Erkek çocuklarının en özel anlarından biri olan ve anne babaların da bu anı daha da...
Geçmişten günümüze popülerliğini koruyan lokma bilindiği üzere Osmanlı mutfağından gelmektedir. Ülkemizde farklı yörelerde farklı şekillerde...
Ne kadar sağlıklı yaşarsak yaşayalım veya yemek kültürümüz ne kadar farklı olursa olsun koca bir...
Birbirini seven iki kişinin hayatlarını birleştirme süreçlerinde evliliğe giden yolda resmiyet kazanması için nişan törenleri...