Tabak Tabak Lezzetler Lokma Yemek'te..

Sünnet Düğününde Neler Yapılır?

Sünnet Düğününde Neler Yapılır?

Erkek çocuklarının en özel anlarından biri olan ve anne babaların da bu anı daha da fazla özel kılarak sünnet düğünü yapmak istemesiyle çeşitli hazırlıklar başlar. Tabi bazı aileler çocuğunun sünnet işlemini önceden hallederler ve daha sonrasında sünnet düğününü yaparlar. Bazıları ise düğün esnasında gerçekleştirirler. Tabi bu durum biraz acılı olduğu için çocuğunuzun eylenmesi adına sünnet düğününden önce yapılması çok daha doğru olacaktır. Peki hem anne baba için hem de erkek çocuklar için bu kadar özel olan sünnet düğününde neler yapılır?

Mekân ve Zamanı Ayarlayın

Sünnet düğününde neler yapılır? sorusunun en net cevaplarından biri olan mekân ve zamanın ayarlanmasıdır. İmkanınıza göre ayarlayacağınız mekâna göre de konsept belirleyerek sünnet düğünü için temelinizi oluşturun. Zamanı da belli olduktan sonra diğer detaylar için hazırlıklara devam edebilirsiniz.

İkramlıklara Karar Verin

Bir davetin olmazsa olmazı ikramlıklardır. Misafirleriniz için çeşitli ikramlıklar hazırlamak veya yemek verebilirsiniz. Gelenek olarak geçmişten günümüze böyle gelişen sünnet düğünlerinde yemek tercih etmek istiyorsanız tavuklu pilav ve ayran ikilisi güzel bir seçenek olabilir. Yörenize göre değişebilecek yemekleri de tercih edebilirsiniz. Pratik ve yenmesi kolay ikramlıklar tercih etmek istiyorsanız da kanepeler, tatlı – tuzlu kurabiyeler, kuru yemişler vb. tercihiniz olabilir. Geleneksel bir hal almış sünnet düğünlerini geleneksel bir tatlı ile de taçlandırabilir ve misafirlerinize lokma dağıtabilirsiniz.

Sünnet Çocuğunu Hazırlayın

Sünnet düğününde neler yapılır? sorusunun bir diğer cevabı ise sünnet çocuğunu bu özel güne hazırlamak olacaktır. Sünnet kıyafeti, ayakkabısı, saç tıraşı gibi hazırlıklarını tamamlayarak hazır hale getirebilirsiniz. Çocuğunuzu hazırladıktan sonra anne baba olarak siz de bu özel güne uyumlu bir şekilde kıyafet tercihi yaparak hazırlanabilirsiniz.

Sünnet Eğlencesi

Eğence olmadan düğün olmayacağı için gerek kendi misafirleriniz için gerekse çocuğunuzun arkadaşları için çeşitli eğlenceler ayarlayabilirsiniz. Müzik için orkestra, çocukların eğlenmesi için palyaço veya mehter gösterisi tercih edebilir ve renkli bir sünnet düğünü hazırlayabilirsiniz. Çocuğunuz ve eşinizle yapacağınız dansın da provasını yaparsanız bu eğlence sırasında muhteşem anılar biriktirebilirsiniz.

Son Eklenen Yazılar

İster kalabalık bir davet verelim isterseniz 3 – 5 kişilik davetlerimiz olsun günlük hayat rutinimizden...
Sevdiğinizle hayatınızı birleştireceğiniz ve tüm çevrenizin yer aldığı bu özel günde her şeyin kusursuz olmasını...
Erkek çocuklarının en özel anlarından biri olan ve anne babaların da bu anı daha da...
Geçmişten günümüze popülerliğini koruyan lokma bilindiği üzere Osmanlı mutfağından gelmektedir. Ülkemizde farklı yörelerde farklı şekillerde...
Ne kadar sağlıklı yaşarsak yaşayalım veya yemek kültürümüz ne kadar farklı olursa olsun koca bir...
Birbirini seven iki kişinin hayatlarını birleştirme süreçlerinde evliliğe giden yolda resmiyet kazanması için nişan törenleri...