Tabak Tabak Lezzetler Lokma Yemek'te..

Toplantılarda Ne İkram Edilir?

Toplantılarda Ne İkram Edilir?

İş yerlerinin vazgeçilmez sorularından biri olan toplantılarda ne ikram edilir? Sorusu oldukça merak edilip araştırılmaktadır. Çünkü önemli kararların alındığı bu toplantılarda ikramlıklar oldukça önemlidir. Özellikle de iş hayatındaki jenerasyon değişimi ve beklentilerin değişmesiyle farklı ikram arayışlarına girilmektedir. Tabi bazı klasiklerden de vazgeçilmemektedir. Çünkü toplantı sırasında servis edilen ikramlıkların yerken ne kişiye ne de karşı tarafa rahatsızlık vermemesi gerekir.

Bu yüzden toplantılarda ne ikram edilir? Tüm detaylarıyla sizler için derledik. Aralarından sizler için en uygunun ikramlıkları seçip toplantılarınızı renklendirebilirsiniz.

Meyve ve Sebzelerle Sağlıklı İkramlıklar Tercih Edebilirsiniz

Toplantı esnasında ikramlarınızın ağır ve sağlıksız yiyecekler olması çalışanlarınızın tadını kaçırabilir ve hatta performansında etkisini azaltabilir. Meyve ve sebzelerle sağlıklı atıştırmalıklar tercih edebilir ve barındırdıkları besin değerlerinden yararlanabilirsiniz. Tercihlerinizi mevsimine göre yapmanız ikramlarınızın lezzeti açısından önemli olacaktır.

Klasikleşmiş Kanepelerden Vazgeçmeyin

Toplantılar sandığınızdan daha uzun sürebilir ve çalışanlarınız acıkabilir. Açken de çok sağlıklı bir bilgi akışı gerçekleşmeyeceği için açlığı bastıracak kanepeler tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır. Fakat burada klasikleşmiş kanepelere farklı yorumlar ekleyerek beklentileri karşılayabiliriz. Ekmek yerine krep, pankek veya çeşitli soslar damak tadınızı zenginleştirebilir.

Tatlıları İhmal Etmeyin

Toplantı masalarınızda tatlı ikramlıklarınızı eksik etmeyin. Her çeşitten az miktarda tatlılar bulundurarak herkesin damak zevkine uygun ikramlıklar tercih edebilirsiniz. Çeşitli çikolata drajeleri, kekler tulumba tatlısı, lokmalar toplantılarınızın tatlı ikramlıkları içerisinde yer verebilirsiniz.

İçecek İkramlarınızı Çeşitlendirin

İçecek ikramlarınızda su her zaman olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra ikram edeceğiniz ikramlıklar çalışanlarınız için teşvik edici olacağı için oldukça önemlidir. Tabi bu içeceklerin çeşitliliği tercih edeceğiniz diğer ikramlara göre de değişiklik gösterecektir. Aralarında bir uyum olması için ikramlıklarla doğru orantılı tercihler yapmalısınız.

Kuruyemişler

Toplantılarda ne ikram edilir? sorusunun bir diğer cevabı ise enerji alımını dengeleyen kuruyemişler olacaktır. Kabuklu kuruyemişleri tercih etmek çok doğru değildir. Özellikle kabak çekirdeği, Antep fıstığı vb. gibi kabuklu kuruyemişler toplantı sırasındaki verimi azaltacağı için doğru olmayacaktır. Bunun yerine çiğ ve kavrulmuş kuru yemişler çok daha doğru tercih olacaktır.

Son Eklenen Yazılar

İster kalabalık bir davet verelim isterseniz 3 – 5 kişilik davetlerimiz olsun günlük hayat rutinimizden...
Sevdiğinizle hayatınızı birleştireceğiniz ve tüm çevrenizin yer aldığı bu özel günde her şeyin kusursuz olmasını...
Erkek çocuklarının en özel anlarından biri olan ve anne babaların da bu anı daha da...
Geçmişten günümüze popülerliğini koruyan lokma bilindiği üzere Osmanlı mutfağından gelmektedir. Ülkemizde farklı yörelerde farklı şekillerde...
Ne kadar sağlıklı yaşarsak yaşayalım veya yemek kültürümüz ne kadar farklı olursa olsun koca bir...
Birbirini seven iki kişinin hayatlarını birleştirme süreçlerinde evliliğe giden yolda resmiyet kazanması için nişan törenleri...